MOBILITÀ E TRASPORTO
Carta europea della sicurezza stradale
node

Centrum Szkolenia Kierowców "DORA & PIOTR"

  1. Italiano
  2. Polski
What are you doing/aiming to do for road safety? 
W ramach działań na rzecz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zobowiązujemy sie do przeprowadzania różnych typw szkoleń mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze:
 
1. Osoby, które zapiszą się do naszego ośrodka na kurs Prawa Jazdy kategorii B będą miały możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach szkoleniowych w każdy weekend. Szkolenie będzie trwało od 2,5h do 3h. W trakcie wykładów omówimy najbardziej rażące błędy popełniane przez niedoświadczonych kierowców oraz lekceważenie przepisów np. przekraczanie dozwolonych prędkości. Postaramy się ustalić stałe-cykliczne tematy wykładów. Zakładamy, że miesięcznie w takim szkoleniu będzie brało około 20 osób.
 
2. Osoby, które posiadają prawo jazdy ale nie jeżdżą samochodem kilka lat z pewnością zapomniały część przepisów i nie są na bieżąco z nowo wprowadzanymi. Dlatego kierowcy posiadający prawo jazdy lecz zapisujący się na zajęcia z doskonalenia techniki jazdy lub na jazdy dokształcające otrzymają bezpłatnie aktualne testy kategorii B. W miarę możliwości przekażemy im również ksera z aktualizacjami przepisów. Dodatkowo będziemy im je przypominać na dodatkowych zajęciach w weekend oraz podczas jazd szkoleniowych.
 
3. Wypadki drogowe z udziałem motocyklistów najczęściej kończą się tragicznie, dlatego planujemy również zorganizowanie specjalnych zajęć dla motocyklistów. Odbywać się one będą na naszym placu manewrowym. Uważamy, że dla tej grupy zajęcia mogą okazać się bardzo wartościowe. Jeżeli nasza akcja odniesie skutek i będzie duża ilość chętnych to będziemy organizować je raz na kwartał. Chcielibyśmy by w tych szkoleniach brało udział 25 osób.
 
Nasze założenia co do miesięcznej ilości osób są mocno umiarkowane. Ilość osób na pewno się zwiększy w momencie rozgłoszenia-rozreklamowania na naszej stronie internetowej, różnego rodzaju targach motoryzacyjnych, na jakich się wystawiamy, okolicznych rajdach samochodowych w jakich bierzemy udział. Z roku na rok ilość zwiększy się o co najmniej 10% w stosunku roku poprzedniego.
 
charter your road saftey problem(s) 

 

Your knowledge 

 

Highlighted signatory? 
0
Renewed commitment 
0
Notified for renewal? 
0